Uzávěrky


Uzávěrky se používají k odstranění nežádoucího prokluzování kol při diferenci.

 

Automatické uzávěrky

Tyto uzávěrky si sami vyrábíme, proto je můžeme nabídnou do všech offroad vozidel.

Jedná se o 100% uzávěrky (samosvory).

 

Uzávěrka se skládá z 9 dílů:

 • 2x vnější kolo
 • 2x vnitřní kolo
 • 2x vnitřní distanční podložka
 • 2x vnější distanční podložka
 • 1x rozpěrný čep

CENA: 12000,- Kč 

Cena námi dodávané uzávěrky je jednotná pro všechny běžné offroad vozidla.

V ceně je zahrnuta automatická uzávěrka a montáž do koše diferenciálu. Bez námi provedené montáže neposkytujeme žádnou záruku.

Funkce:

Při rovné jízdě je uzávěrka zamknutá. Jakmile jedno kolo začne předbíhat (vnější kolo v zatáčce), uvolní se a může přeskočit o libovolný počet zubů. Tím docílíme na pevném povrchu diference. Tento postup kolo opakuje tolikrát, než vyrovná rozdíl otáček kol, anebo jakmile vnitřní kolo podhrábne.

Možnosti montáže:

Naše firma je schopna vyrobit uzávěrku do téměř všech off-roadů, ale také do nákladních automobilů, traktorů a malotraktorů.

Často kladené otázky:

 1. Na jakou nápravu si mám uzávěrku namontovat? => Uzávěrku doporučujeme na přední nápravu, která musí být opatřena manuálními volnoběžkami. Přední náprava je více zatížena, při výjezdu do kopce je na druhou stranu odlehčena a proto potřebuje lepší trakci. Na zadní nápravu automatickou uzávěrku doporučujeme pouze v případě, kdy auto jezdí jen v terénu. Uzávěrka není vhodná pro tahání přívěsů. Platí zde pravidlo, když jednu uzávěrku na tak na přední nápravu, když na zadní nápravu, tak obě.
 2. Mám stálý pohon 4×4, kam lze uzávěrku namontovat? => pro stálý  pohon 4×4 lze automatickou uzávěrku namontovat pouze na zadní nápravu, přičemž platí užití pouze v terénu a občasné přejetí po silnici. Tahání těžkých přívěsů je vyloučeno.
 3. Půjde s autem zatáčet na sněhu? => Jízda na sněhu je s automatickou uzávěrkou možná, ovšem uzávěrka ke své funkčnosti, potřebuje dobrou trakci pneumatik. Jinak nebude fungovat správně.
 4. Nebude problém s uzávěrkou v terénu zatáčet? => Uzávěrka díky své konstrukci dovolí zatáčet více, než ovládané uzávěrky. Při jízdě je cítit nepatrné tahání za volant.
 5. Něco mi v nápravě po montáži uzávěrky lehce cvaká? => Z nápravy se může ozývat cvakání, toto cvakání je přirozená vlastnost této uzávěrky a nesignalizuje její poškození. Cvakání se dá přirovnat k projevu špatného kloubu.
 6. Uzávěrka mi nevypíná? => S největší pravděpodobnosti budou na vině prasklé kolíky, které lze po vyjmutí diferenciálu jednoduše vyměnit.
 7. Dáváte na uzávěrku nějakou záruku? => Ano na uzávěrku je poskytována záruka 2 roky nebo 40tis. km. Záruku poskytujeme pro užití kol maximálně o 20% větších než určuje výrobce. Pro užití pro sportovní účely jako například trial, trophy, maraton záruka není poskytována.
 8. Jak dlouho trvá výroba automatické uzávěrky? => Vzhledem k tomu, že nabízíme uzávěrky do všech běžných ale i speciálních diferenciálů, tak nemáme žádné uzávěrky skladem. Uzávěrka se vždy vyrábí pro daný diferenciál, výroba trvá 14-21 dní. Pro některé značky lze po dohodě uzávěrku předpřipravit.

 

Řaditelné uzávěrky

Klasické uzávěrky, které se řadí za použití tlačítka, případně táhla a páky. Tyto uzávěrky jsme Vám schopni dodat od všech běžných dodavatelů:
ARB, Harrop – E-locker, HF, atd..

ARB

Dodavatel snad na všechny běžně používané offroad vozy – Toyota, Nissan, Suzuki, Land rover, Jeep atd.

 • Uzávěrka je řazená vzduchem,
 • k funkci potřebuje tlak vzduchu a ovládací ventily.
 • Jako její nevýhodu vidíme vzduch, který při extrémních podmínkách může zamrzat,
 • mnohaleté působení značky ARB je však zárukou její kvality.

CENA: Cena se pohybuje od 23-28tis kč (cena bez ovládacích ventilů a kompresoru)

HF

Jedná se o čínskou kopii ARB.

 • tyto uzávěrky nyní testujeme

CENA: Cena se pohybuje od 18-20tis kč (cena bez ovládacích ventilů a kompresoru)

Harrop – E-locker

Australský výrobce nejen uzávěrek.  Výroba pro vozy Toyota, Nissan, Suzuki, Mitsubishi.

Tyto uzávěrky vynikají svým jedinečným systémem řazení přes elektromagnet, který v zimě nezamrzá a je stejně spolehlivý jako vzduch či podtlak. Zpracovaní těchto uzávěrek je na vysoké úrovni.

CENA: Cena se pohybuje od 25-35tis kč (není potřeba nic navíc dokupovat)

 

Uzávěrky všech typů Vám odborně namontujeme do Vašeho diferenciálu a odzkoušíme jejich funkčnost.
Naším favoritem řaditelných uzávěrek je Harrop – E-locker.