Seřizování ložisek


Při použití větších pneumatik a disků s velkým minusovým ET dochází k velkému zatížení hlavních ložisek kol. Určitě mnozí majitelé nejen Patrolů a HDJ 80 znají neustálé povolování ložisek kol. To může mít za následek hlavně zadření ložiska na náboji, následné zničení náboje a pokažený výlet. Dále se také může projevovat propadáním brzdového pedálu nebo jeho nepřiměřeně dlouhým chodem.

Máme pro Vás řešení, které je velmi jednoduché. Díky distančnímu kroužku, který se vkládá mezi ložiska, docílíme zesílení sil, které drží ložiska v přesné pozici proti sobě. Díky tomu se jejich únosnost zvýší a již nedochází k povolování matice a vyosení ložiska vůči vnějšímu kroužku, matice se již dotahuje na tvrdo tak, jako je tomu u osobních vozidel, kde jsou použita ložiska jiného typu. Takto seřízené ložiska, není potřeba časem dotahovat!

Distanční kroužek je vždy vyroben pro dodaný typ náboje a jeho síla je dobroušena v přesnosti setin milimetru.  Díky seřizování vůle bez vedlejších třecích vlivů, jako jsou brzdové destičky, gufera, prachovky, poloosy atd., je seřízení velmi přesné a precizní. Docílí se také menšího valivého odporu a vyšší životnosti ložiska.

K se řízení je potřeba dodat jen váš náboj kola. Seřízení provádíme pouze za použití nových ložisek. Toto seřízení lze provést i korespondenčně. Seřízení trvá cca 3-7 dní.

CENA: 1600 kč / jedno kolo. 

V ceně je zahrnut distanční kroužek a seřízení.